kasetki na pieniądze

Jaką kasetkę na pieniądze wybrać?

W wieku firmach na bieżąco przechowywane są środki finansowe w postaci gotówki. Trzymanie pieniędzy w zwykłych szafkach nie jest jednak najlepszym pomysłem. W przypadku włamania do biura to prosta droga do utraty pieniędzy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są kasetki.

Po co kasetka w biurze?

Trzymanie pieniędzy lub ważnych dokumentów w kasetce do najlepszy sposób na ich skuteczne zabezpieczenie. Do dobra ochrona przed ewentualną kradzieżą. Na rynku dostępne są różne kasetki na pieniądze. Różnią się one od siebie wielkością i kształtem. Wykonywane są także z różnych materiałów. Wybór odpowiedniej kasetki zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Rodzaje kasetek

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne kasetki na pieniądze. Popularnym rodzajem kasetki jest model przystosowany do przechowywania zarówno monet, jak i banknotów. Charakteryzuje się on specjalną wkładką, która dzieli poszczególne nominały monet. Dzięki temu w kasetce zawsze zachowany jest odpowiedni porządek. Oprócz tego posiada wkładkę na banknoty. Ta zwykle znajduje się na spodzie kasetki. Tego typu kasetki najczęściej wykonywane są z metalu proszkowego, dzięki czemu odporne są na uszkodzenia mechaniczne i próby włamania.

Dodatkowe zabezpieczenie
Jeśli w biurze przechowywana jest duża gotówka, warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie. Mowa tu o sejfie. Można do firmy zakupić dodatkowo niewielki sejf, w którym przechowywana będzie kasetka na pieniądze. Będzie to z pewnością bardzo skuteczne zabezpieczenie przed ewentualną próbą kradzieży.