Jaką wybrać pieczątkę?

Wybór idealnej pieczątki może być nieco trudniejszy, aniżeli się nam wydaje. To, na jaki model powinniśmy się zdecydować jest uzależnione od wielu czynników. Mimo tego, że znana wszystkim klasyczna kwadratowa pieczątka sprawdzi się w większości przypadków, to powinniśmy przeanalizować inne możliwości.

Rodzaje stempli

Rynek i producenci zawsze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Powinniśmy o tym pamiętać decydując się na jakikolwiek zakup. Może się okazać, że odrobina wysiłku w odnalezienie idealnego kształtu pieczątki te od Doktor Tusza znacząco ułatwi nam późniejsze prace. Współcześnie producenci oferują trzy podstawowe rodzaje stempli. Są to:

  • zwykłe pieczątki prostokątne,
  • stemple przedłużone (o dużej szerokości)
  • stemple kwadratowe.

Wszystkie z nich odznaczają się swoją specyfiką. Klasyczne stemple prostokątne, przedłużone oraz kwadratowe odnaleźć można w różnorodnych rozmiarach. Od małych przez średnie na dużych modelach kończąc.

W przypadki modeli przedłużonych ich szerokość może być nawet do siedmiu większa od wysokości. Z kolei pieczątki w kształcie kwadratu mogą odciskać nawet do 10 linii tekstu. Która z tych pieczątek będzie odpowiednia dla biznesu?

Wybór odpowiedniej pieczątki

W pierwszej kolejności należy określić swoje oczekiwania. Jako że każdy z rodzajów charakteryzuje się swoją specyfiką musimy dokładnie przemyśleć decyzję. Klasyczna pieczątka sprawdzi się, jeżeli chcemy zawrzeć na niej jedynie nasze imię, lub krótką nazwę firmy wraz z podstawowymi danymi.

Sytuacja zaczyna się komplikować, jeżeli dane, które chcemy zamieścić są bardzo długie. Dotyczyć to może m.in.:

  • długiego adresu firmy,
  • długiej nazwy firmy,
  • numeru konta bankowego.

Jeżeli do tego chcemy zawrzeć NIP i REGON może się okazać, że zwykła pieczątka jest nieodpowiednia. W takiej sytuacji powinniśmy sięgnąć po pieczątkę przedłużaną. Będziemy mieli pewność, że poszczególne informacje będą znajdować się w jednej linii. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być pieczątki kwadratowe, na których znajdować się może nawet do 10 krótszych linii tekstu.