segregatory

Rodzaje segregatorów – co wybrać do biura?

Organizacja dokumentów w biurze będzie jeszcze łatwiejsza, jeśli wykorzysta się do tego segregatory. Co wybrać, by utrzymać porządek w dokumentacji?

Najlepsze segregatory do biura

W biurach sprawdzają się standardowe segregatory biurowe, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru.

Najczęściej są one wyposażone w mechanizm dźwigniowy, który pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie ringów. Dodatkowo stosuje się listwy zaciskowe, które przytrzymują dokumenty.

Segregatory tego rodzaju najczęściej produkowane są powlekanego kartonu. Mogą posiadać także etykietę grzbietową oraz oczko chwytne ułatwiające wyciąganie z półki.

Formaty segregatorów

Najpopularniejszym formatem segregatorów biurowych jest A4. Rozmiar tego typu segregatorów jest większy niż kartki formatu A4, dzięki czemu zapewnia odpowiednią ochronę dokumentacji.

Szerokości segregatorów

Pojemność segregatora zależy od jego rozmiaru, czyli od szerokości grzbietu. Im szerszy grzbiet, tym segregator może pomieścić więcej dokumentacji.

Dobór szerokości jest indywidualny i zależny od przeznaczenia segregatora. Największym zainteresowaniem cieszą się modele o szerokości grzbietu 75 mm.

Kolory segregatorów

Producenci oferują segregatory w wielu wariantach kolorystycznych. Do biur najczęściej wybierane są te w stonowanych barwach.

Można również zastosować określone kolory do oznaczania konkretnych typów dokumentacji, na przykład inne na faktury, akta pracownicze.