Tacka na dokumenty – która jest najlepsza?

Wykonując standardową pracę biurową, nie można niekiedy opędzić się od różnego rodzaju dokumentów, które mogą być rozrzucone po całym biurku. Taki nieład wcale nie ułatwia rozeznania się w tym, jakie czynności mamy wykonać w następnej kolejności. Pomocna może być więc tacka na dokumenty, jednak nie zawsze potrafimy sobie odpowiedzieć na pytanie, która byłaby tą najlepszą.

Tacka na dokumenty i jej przeznaczenie

Chcąc zakupić tackę na dokumenty do biura, warto przede wszystkim uwzględnić jej przeznaczenie. W sprzedaży są dostępne przeróżne tacki, które można wyróżnić zarówno ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, jak też na liczbę szuflad. Jeśli zależy nam na tym, by tacka mogła pomieścić jak najwięcej dokumentów, a zarazem by jej budowa i wielkość nie przesłaniały nam widoku, najlepiej wybrać plastikową o niedużych wymiarach.

Perfekcyjna tacka na dokumenty

Wybierając tackę, w której będziemy przechowywać dokumenty, warto również zwrócić uwagę na to, czy będzie się dobrze sprawdzać w naszej codziennej pracy. Perfekcyjna tacka to taka, która:

– nie zsuwa się z blatu (jest wyposażona w antypoślizgowe gumki, bądź też ma metalową konstrukcję),
– umożliwia łatwe sięganie po dokumenty i ich odpowiednią segregację (tacka wyposażona w kilka szuflad umieszczonych jedna pod drugą),
– dobrze się prezentuje (wykonana z przezroczystego plastiku, bądź też z metalu w kolorze czarnym lub szarym).

Na koniec musimy jeszcze uwzględnić nasze indywidualne preferencje, które powinny zaważyć na tym, jaką tackę ostatecznie wybierzemy.