laminator

Jakie są rodzaje laminatorów?

Laminator to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym dobrze wyposażonym biurze. Dzięki niemu można szybko i sprawnie zabezpieczyć za pomocą plastikowej obwoluty różnorodne dokumenty biurowe. Pośród wielu z nich można wymienić między innymi dokumenty papierowe takiej jak: dyplomy, certyfikaty oraz świadectwa.

Laminowanie, czyli zabezpieczanie dokumentów biurowych

Urządzenia te niejednokrotnie przydają się podczas wykonywania codziennych obowiązków w biurze. Posiadając taki sprzęt każdy pracownik biurowy może zabezpieczyć każdy ważny dokument przed przed zniszczeniem, wyblaknięciem, zżółknięciem czy zalaniem wodą.

Plastik wytwarzany podczas laminowania to tworzywo, które potrafi także w pełni bezpiecznie ochronić papier przed wilgocią, porwaniem oraz zmianą koloru. I co istotne, dzięki laminowaniu można w pełni zabezpieczyć dokument przed sfałszowaniem.

Jak działa urządzenie laminujące?

Obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta. W celu zabezpieczenia papieru wystarczy włożyć go do niego papier z pojedynczymi arkuszami cienkiej folii. Następnie po naciśnięciu odpowiedniego przycisku urządzenie to powleka wybraną kartkę papieru foliowym arkuszem i zgrzewa na stałe.

Laminatory – jakie są rodzaje?

Obecnie ich wybór na rynku jest ogromny. Laminator, to urządzenie jest powszechnie dostępne w kilku rodzajach. Wyróżnia się modele:

  • na zimno, czyli takie w których klej jest aktywowany metodą dociskową
  • na gorąco, czyli działające w oparciu o metodę przemysłową

Ponadto w sprzedaży można spotkać urządzenia płynne służące do zabezpieczenia dokumentów o nietradycyjnej powierzchni np: banerów. Dzięki bogatej ofercie każdy klient może wybrać sprzęt idealny dla swoich potrzeb.