artykuły piśmiennicze

Wybieraj artykuły piśmiennicze z wymiennymi wkładami i chroń naturę!

W sklepach papierniczych można znaleźć wiele typów długopisów. Najtańsze z nich to jednorazówki, które wyrzuca się po wypisaniu wkładu. Takie artykuły piśmiennicze nie są jednak przyjazne dla środowiska naturalnego. Dobrą alternatywą są wielorazowe długopisy z wymiennymi wkładami!

Długopis z wymiennym wkładem – ekologia w domu i w biurze

Niezależnie od tego, czy chodzi o długopisy do użytku domowego, czy też te do biura, warto zdecydować się na modele posiadające wymienne wkłady. Chociaż takie artykuły piśmiennicze kosztują więcej, to jednak posłużą na dłużej niż najtańsze długopisy jednorazowe.

Korzystanie z takich długopisów jest bardzo proste. Można je rozkręcić i wymienić w nich wkład na nowy, gdy ten obecnie używany już się wypisze. Do kosza trafia tylko wkład, co zmniejsza ilość produkowanych śmieci. Ponadto, wkład kosztuje mniej niż nowy długopis, więc to dodatkowa oszczędność.

W porównaniu z jednorazówkami długopisy wielorazowe są też bardziej ergonomiczne. Specjalny kształt pozwala na wygodne pisanie i nie męczy tak ręki.

Wiele typów wkładów do wyboru

Do dyspozycji jest dużo artykułów piśmienniczych z wielorazowymi wkładami. To zarówno zwykłe długopisy, jak również popularne długopisy żelowe, w tym długopisy ścieralne – zmazywalne.

Szeroka gama wariantów oraz kolorów wkładów pozwala na łatwe dopasowanie długopisu do potrzeb użytkownika oraz do jego przeznaczenia – do używania w domu oraz do biura!