iphone 14 pro

Dla kogo jest iPhone 14 Pro?

Rzeczywistość szybko się zmienia, a żeby za nią nadążyć, wypada mieć sprawny smartphone. Nie chodzi tylko o bezproblemowe wykonywanie połączeń czy szybkie ładowanie. W firmie Apple, jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów urządzeń na świecie, od zawsze liczyła się jakość. iPhone już od pierwszych modeli miał być elegancki, mocny – świadczyć o statusie osoby go posiadającej. Taki też jest nowy iPhone 14 Pro. W żadnym wypadku nie odbiega od wartości, którymi Apple szczyci się od lat.

Jeszcze jeden iPhone

Obecnie trudno nadążyć za tym, co ile zmieniać telefon, a przede wszystkim – na jaki? Oczywiście pomaga studiowanie specyfikacji i porównywanie modeli, jednak niektórym osobom może to sprawiać problem. Chodzi zwłaszcza o tych, których interesują nie poszczególne funkcje, a ogólna prezencja urządzenia. Na rynku jest mnóstwo ciekawych propozycji, a flagowce firm konkurują ze sobą.

Trudno się w tym wszystkim odnaleźć. Wybrać iPhone’a 14 Pro? A może lepszą opcją będzie iPhone 14 Pro Max? W niektórych badaniach podaje się, że Polacy telefony wymieniają średnio co dwa lata. Pomiędzy poszczególnymi modelami nie ma zbyt wielkiej odległości czasowej. Po premierze iPhone’a 14 Pro w Internecie pojawiły się głosy, że to tylko kolejny smartphone w długiej historii Apple. Zobacz, czym wyróżnia się ten model.

iPhone 14 Pro – dlaczego warto go kupić?

iphone 14 pro

Na telefon, który wykorzystujesz codziennie składa się wiele rozmaitych elementów. Do przeglądania mediów społecznościowych czy filmów potrzebujesz odpowiedniego ekranu. Gry i aplikacje działają dzięki nowoczesnemu procesorowi, a bateria pozwala na długie rozmowy z bliskimi.

Nowy procesor i lepszy ekran

Z pewnością to, co wyróżnia iPhone 14 Pro, jeśli chodzi o funkcje i budowę, to jego udoskonalony procesor w formie czipa A16 Bionic. Pozwala to na zajmowanie się większą ilością zadań w jednym czasie. Urządzenie działa zatem dużo bardziej płynnie; jest szybsze i wydajniejsze. Można powiedzieć, że procesor jest sercem smartphone’a – ten wbudowany w iPhone 14 Pro nie zawiedzie nawet wymagających użytkowników.

Warto przyjrzeć się bliżej ekranowi i układowi graficznemu, czyli temu, co naturalnie rzuca się w oczy przy korzystaniu ze współczesnych telefonów. iPhone 14 Pro może się pochwalić w tym wypadku wieloma przydatnymi funkcjami. 6,1-calowy wyświetlacz urządzenia to Super Retina XDR oparty na technologii OLED. Co to oznacza dla osoby korzystającej z telefonu? To, że ciemne i jasne obszary zdjęć i obrazów wyświetlanych na smartphonie będą wyraźniejsze, a kolory naturalniejsze.

Wśród technologii obejmujących wyświetlacz iPhone’a 14 Pro można wymienić choćby:

  • opcję Haptic Touch,
  • funkcję Dynamic Island,
  • rozdzielczość 2556×1179 pikseli przy 460 pikselach na cal,
  • niegasnący wyświetlacz,
  • opcję True Tone.

Wszystkie te elementy wpływają na wysoką jakość wyświetlania obrazu i ogólnego korzystania z modelu iPhone 14 Pro.

Pozostałe funkcje i cena

Ekran i procesor (a co za tym idzie też nieco wydajniejsza bateria) to dwie główne cechy wyróżniające iPhone’a 14 Pro na rynku. Nie można odmówić temu telefonowi wielu zalet – jest schludny, nowoczesny i wyposażony w wiele nowinek technologicznych. Poza tym mocno przypomina inne reprezentacyjne modele firmy Apple, co jest tak wadą, jak i zaletą.

Przede wszystkim ma wielofunkcyjny aparat (główny obiektyw o rozdzielczości 48 MP) wzbogacony o przesłonę ze szkła szafirowego, która stanowi dodatkową ochronę.

Telefon oferuje także dobrze znane funkcjonalności Face ID, a system iOS zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, które, korzystając i wysyłając różne dane, wystawiamy na próbę codziennie.

Ile kosztuje iPhone 14 Pro? Kwestia budżetu wydaje się niezwykle ważna, zwłaszcza przy wymianie telefonu. Cena modelu waha się od 5500 zł aż do ponad 7000 zł. Wszystko zależy od ilości pamięci i personalizacji zamówienia.

Schludny wynalazek dla tych mniej i bardziej wymagających

Można chyba powiedzieć, że iPhone 14 Pro jest odpowiedni i dla osób spragnionych nowości, i dla tych, których zaufanie produkty firmy Apple zdobyły dawno temu. Model doskonale wpasowuje się w poczet eleganckich i wygodnych telefonów koncernu. Ma kilka funkcji, które miło zaskoczą i zachwycą (zwłaszcza oczy), jak i mnóstwo dobrze znanych i sprawdzonych funkcjonalności.