iPhone 14 Plus 128gb - charakterystyka i innowacyjne funkcje

iPhone 14 Plus 128gb – charakterystyka i innowacyjne funkcje

Każdy, kto choć raz miał styczność z telefonem od Apple wie jakiej jakości produktu można się spodziewać. Najnowszy iPhone 14 to niezmiennie gwarancja nowych i ciekawych funkcji, które przydatne są na każdym kroku. Co nowego jest w iPhone 14 Plus, czego nie było w jego poprzedniej wersji?

Najważniejsze rzeczy w nowym iPhone 14 Plus 128gb

iPhone 14 128 GB ma ten sam system A15 Bionic, co iPhone 13 Pro. Ten układ obsługuje wszystkie funkcje iPhone’a i zapewnia płynne działanie gier i aplikacji. Zabawa może potrwać dłużej, ponieważ wewnętrzna konstrukcja iPhone’a poprawia wydajność cieplną. Czip A15 Bionic obsługuje również Face ID, wysoce bezpieczną technologię uwierzytelniania opartą na skanach twarzy z przedniego aparatu.

Korzystać można z systemu iOS 16 z nowymi opcjami personalizacji ekranu blokady oraz ulepszonymi funkcjami prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Można również cieszyć się piękną warstwą zdjęć na ekranie blokady, nie rezygnując z możliwości przeglądania postępów pierścienia aktywności lub powiadomień na żywo.

Podczas jazdy iPhone 14 wykrywa przeciążenia do 256g, hałas oraz zmiany ciśnienia związane z poważnymi wypadkami drogowymi. Jeśli iPhone wykryje poważny wypadek, mikrofon, akcelerometr i barometr czuwają w telefonie, a iPhone sam zadzwoni pod numer 911 i powiadomi kontakty alarmowe. Wszystkie dane audio są przetwarzane tylko i wyłącznie w iPhone.

iPhone 14 Plus 128gb

Bateria, wyświetlacz i aparat

iPhone 14 ma wyjątkowo wytrzymałą baterię, która pozwala na około 26 godzin odtwarzania wideo na iPhone 14 Plus 128 GB i do 20 godzin na zwykłym iPhone 14. Istnieje także możliwość szybkiego ładowania telefonu, dzięki bezprzewodowej ładowarce MagSafe.

Zapewniający oszałamiający kontrast między żywą bielą a głęboką czernią, panel FHD+ OLED iPhone’a 14 zachwyca każdego ostrymi, realistycznymi obrazami. Funkcja True Tone dostosowuje temperaturę barwową do oświetlenia, zmniejszając zmęczenie oczu podczas patrzenia na ekran.

Główny aparat w iPhone 14 Plus o rozdzielczości 12 MP ma optycznie stabilizowany obiektyw o bardzo jasnym świetle f/1,5. Tym aparatem można robić świetne zdjęcia w każdym świetle. Po dotknięciu migawki silnik fotoniczny zaczyna zbierać różne dane z obrazu i sam wybiera oraz łączy najlepsze piksele z wielu ekspozycji. W rezultacie kolory na zdjęciach są bardziej żywe i realistyczne.

Tryby fotograficzne – wyjątkowe zdjęcia i filmy

Tryb nocny włącza się sam w ciemnych pomieszczeniach lub w gdy nagrywa się w nocy, dodając tym samym jasności i wyrazistości zdjęciom, więc nie trzeba specjalnie włączać trybu nocnego. Inteligentny HDR 4 rozpoznaje do czterech osób na zdjęciu i automatycznie koryguje właściwe oświetlenie, kontrast i odcień skóry u każdej osoby. Tryb portretowy skupia się na fotografowanej osobie, obiekcie lub delikatnie rozmywa tło.

Tryb filmowy w najnowszym iPhone 14 w sposób inteligent dobiera ostrość na najważniejsze elementy zdjęcia, dzięki czemu centrum uwagi jest wyraziste. Tryb nagrywana dostępny jest w rozdzielczości 4K przy 24 klatkach na sekundę.