iPhone 15

iPhone 15 – jaki jest następca 14stki?Świat technologii stale ewoluuje, a iPhone’y od lat uważane są za symbol wyrafinowanego designu, doskonałej jakości oraz trwałości znacząco odbiegającej od konkurencji. Nie inaczej było z najnowszym modelem 15, który już w trakcie premiery wzbudził niemałe zainteresowanie. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem najnowszego iPhone’a 15, to jesteś w dobrym miejscu.

Głośna premiera.

Jak na Apple przystało, premiera nowego modelu była dosyć głośna i gigant z Cupertino znów nie zawiódł swoich użytkowników, 22 września ukazany został kolejny, znacząco ulepszony względem poprzednika smartfon. Mowa tutaj przede wszystkim o nowej konstrukcji z matowego szkła oraz dynamicznej wyspie, która w końcu dotarła do podstawowego modelu oferowanego przez tę markę. Nie jest to jednak wszystko. Co jeszcze do zaoferowania ma iPhone 15? Sprawdź na – https://ispot.pl/iphone-15.

Ulepszona bateria. Krok milowy w stronę trwałości?

 Ile ludzi, tyle opinii na temat tego urządzenia, nie można mu jednak zarzucić dobrej baterii. Według oficjalnych danych iPhone 15 ma wytrzymywać do 20 godzin odtwarzania wideo oraz do aż do 80 godzin odtwarzania dźwięku, w praktyce jednak iPhone 15 wytrzymuje około godziny więcej, niż jego poprzednik co jest świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę wydajność tego modelu.

Kolejną nowością, jest zastąpienie złącza Lightning złączem USB-C, które od dawna było wyczekiwanie po zastosowaniu go w innych nowych urządzeniach. Jest to zdecydowanie krok ku wygodzie użytkowania, od teraz wszystkie nowe urządzenia Apple można ładować jednym kablem.

iPhone 15

Retina znów zaskakuje. 

Ekran Super Retina XDR w najnowszym modelu nieco różni się od swojego poprzednika. Rozdzielczość ekranu wzrosła z 2532×1170 pikseli do 2556×1179, zmiana choć niewielka, to zauważalna ze względu na cieńsze ramki, które z każdym modelem małymi krokami odkrywają coraz większą przestrzeń na ekranie. Poza tym różnic nie ma wiele, jest to nadal OLED o przekątnej 6,1″ cala z odświeżaniem 60 Hz. Będąc przy ekranie, nie sposób nie wspomnieć o owej dynamicznej wyspie, która zastąpiła leciwego już notcha.


Jeszcze większa wydajność.

Zwiększoną wydajność zawdzięczamy czipowi A16 Bionic, który wcześniej był dostępny tylko w modelu z oznaczeniem Pro.
W pakiecie z najnowszymi podzespołami otrzymujemy również najnowszy system operacyjny iOS 17, który został przekazany użytkownikom starszych modeli cztery dni przed premierą iPhone’a 15. Tym razem system otrzymał kilka nowych funkcji,
które znacznie urozmaicą korzystanie z najnowszego modelu.

Fotografowie również nie będą zawiedzeni. Na pokładzie najnowszego modelu otrzymujemy 12 MP, dosyć jasny obiektyw główny z przysłoną f/1.9, ulepszony inteligentny HDR 5 oraz wiele innych funkcji. Nie zawiodą się również miłośnicy wideo, którzy otrzymują możliwość nagrywania stabilizowanych filmów w 4K, 1080p oraz 720p, dzięki temu iPhone 15 jest świetnym wyborem nie tylko dla amatorów.

Ile kosztuje iPhone 15?

Różnicą jest również cena. iPhone 15 bez dwóch zdań jest modelem podstawowym i najtańszym, który zaoferowała w tym roku marka z Cupertino. W pudełku z nowym telefonem otrzymujemy przewód do ładowania oraz dokumentację. Słuchawki oraz ładowarkę należy dokupić osobno.

Za iPhone’a 15 przyjdzie nam zapłacić kolejno:

  •  4 699zł w przypadku wersji 128GB,
  •  5 299zł w przypadku wersji 256GB,
  •  6 499zł w przypadku wersji 512GB.

Model 15 dostępny jest w kolorze czarnym, różowym, zielonym, żółtym oraz niebieskim.