papier kancelaryjny

Czym jest i jak wygląda papier kancelaryjny?

Papier kancelaryjny jest artykułem biurowym i wykorzystywany jest do pisania ważnych i oficjalnych pism, które mają przykuć uwagę czytelnika.

Papier kancelaryjny – parametry

Wysokiej jakości arkusz kancelaryjny ma gramaturę, która różni się od grubości zwykłej białej kartki i nie przekracza 60g/m² i występuje w dwóch formatach:

  • arkusz A3 wielkości 297mm * 420mm,
  • arkusz A4 210mm* 297mm.

Gramatura wpływa na grubość kartki i decyduje o jej jakości.
Papier kancelaryjny ma dwa rodzaje: może być w kratkę lub w szerokie linie. Rodzaj arkuszy kancelaryjnych pozwala dobrać odpowiedni papier do rodzaju pisma jakie będzie na nim sporządzone.
Najpopularniejszą wersją papieru kancelaryjnego jest kartka w kratkę w formacie A3 na której pisze się podania oraz ważna korespondencję. Na kartce w linie można sporządzić duże listy lub obszerne wypracowania.

Dostępność papieru kancelaryjnego

Papier kancelaryjny pakowany najczęściej jest po 100 arkuszy, ale dostępne są także ryzy po 500 sztuk. Papier kancelaryjny można kupić także na sztuki. Dostępny jest w sklepach z artykułami biurowymi oraz w księgarniach.

Zastosowanie papieru kancelaryjnego

Arkusz kancelaryjny nazywany jest także papierem podaniowym. Jest to bardzo ceniony produkt wśród urzędników, adwokatów, a także uczniów czy studentów.
Papier kancelaryjny stosowany jest do pisania różnego rodzaju pism urzędowych i podań aby przykuć uwagę , a także by pismo wyglądało schludnie i profesjonalnie. Papier kancelaryjny używany jest przez uczniów i studentów do pisania wypracowań i prac licencjackich.