niszczarki

Niszczarki biurowe

Niszczarki biurowe są urządzeniami, które niszczą dokumenty. Dzisiaj tego typu urządzenia nie tylko tną papier, ale także dokładnie uszkadzają innego rodzaju nośniki, takie jak płyty CD czy tworzywa sztuczne. Są bardzo skuteczne i dlatego bardzo często wykorzystuje się je w biurach.
Niszczarka jest w ofercie wielu sklepów i hurtowni z artykułami biurowymi.

Rodzaje niszczarek

Niszczarka (kup online) jest jednym z typów urządzeń, które daje gwarancję na prowadzenie biura w sposób profesjonalny i zgodny z prawem. Robiąc taki zakup, należy zwrócić uwagę na:

  • jej wielkość,
  • możliwości,
  • rodzaj materiału nośników, które ma zniszczyć.

Najprostszym modelem niszczarki jest typ przybiurkowy, wykorzystuje się ją do niszczenia dokumentów, które tworzy się na bieżąco. Najbardziej profesjonalna niszczarka to typ dużego urządzenia, które niszczy wszystkie dokumenty papierowe, zapisane na płytach CD, utworzone na plastikach typu teczki czy segregatory. Są to już nie niszczarki biurowe, ale już bardziej przemysłowe.

Certyfikowane niszczarki

Zadaniem niszczarki jest zniszczenie dużej ilości dokumentów w jak najkrótszym czasie. Jednak powinny być one tak zniszczone, by nikt nie mógł odczytać ich treści. Na rynku jest wiele modeli niszczarek domowych, które nie działają zgodnie z zasadami i przepisami RODO. W biurach powinny znajdować się niszczarki certyfikowane, które dają gwarancję konkretnego i trwałego zniszczenia zawartości poszczególnych dokumentów. Jest to bardzo ważne i istotne w prawidłowym prowadzeniu biura.