Jak wybrać odpowiednią niszczarkę do papieru?

Niszczarka do papieru to sprzęt niezbędny w każdym biurze. Przepisy o ochronie danych osobowych ściśle definiują, że kiedy ważne dokumenty przestają być potrzebne, muszą zostać zniszczone. Oczywiście, można zrobić to za pośrednictwem zewnętrznej firmy, jednak o wiele bardziej bezpiecznym i pewnym rozwiązaniem jest zakup niszczarki do papieru, takiej chociażby jak niszczarka Fellowes 53c.

Na co zwrócić uwagę, wybierając niszczarkę?

Przede wszystkim na to, w jaki sposób tnie ona papier. Tańsze modele tną go jedynie na podłużne paski, co nie jest odpowiednim sposobem niszczenia dokumentów o najwyższej klasie tajności. Urządzenia z wyższej półki rozdrabniają papier w drobne sprzęty, co jest o wiele bardziej bezpieczne.

Równie ważna jest również wydajność niszczarki. Im jest większa, tym więcej kartek na raz będzie w stanie pociąć wybrane urządzenie. Niszczenie grubych materiałów szkoleniowych może być problematyczne, jeśli niszczarka przyjmuje tylko pięć kartek na raz.

przykład zastosowania niszczarki fellowes 53c

W przypadku ograniczonej przestrzeni biurowej bardzo ważny będzie rozmiar urządzenia. Dla przykładu, niszczarka Fellowes 53c ma rozmiary na tyle niewielkie, że można ją bezproblemowo ustawić w nawet najmniejszym pomieszczeniu.