zeszyty

Zeszyty – rodzaje i zastosowanie

Zeszyty przydają się absolutnie każdemu. Potrzebne są w szkole, domu, biurze i każdym innym miejscu pracy. Służą nam do zapisywania notatek na uczelni, spisywania listy zakupów, notowania ważnych informacji do przekazania przełożonemu czy odhaczania zadań wyznaczonych na dany dzień. W czasach, kiedy tak wiele rzeczy zapisujemy również na komputerach czy smartfonach, zeszyty wciąż nie wychodzą z powszechnego użycia.

Rodzaje zeszytów

Dostępne na rynku zeszyty mają różne rozmiary i grubości. Najczęściej używane są zeszyty a4 i a5. Zeszyty a4 są większe od tych tradycyjnych, szkolnych. Można więcej informacji umieścić na jednej stronie, co ułatwia późniejszą naukę czy analizowanie danych, bez konieczności przewracania stron. Zeszyty mogą być w kratkę, linie lub gładkie. Od niedawna popularne są także zeszyty w kropki, z których korzystają głównie miłośnicy planowania w stylu bullet journal. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać twardą lub miękką oprawę. Szczególnie, kiedy lubimy grube zeszyty a4, warto postawić na sztywną okładkę, dzięki której zeszyt dłużej nam posłuży i będzie wciąż wyglądał schludnie.

Zeszyty dostosowane do gustu

Wybierając rodzaj zeszytu, oczywiście przede wszystkim kierujemy się ich funkcją praktyczną i zastosowaniem. Jednak na rynku mamy tak duży ich wybór, że możemy dobierać je także według gustu i poczucia estetyki. Szczególnie uczniowie, wybierając szkolne zeszyty a4 i inne, zwracają uwagę na okładki. Wybór ich kolorów i printów jest niemal nieograniczony. Można na nich znaleźć kwiaty, auta, złote myśli, motywacyjne hasła, postaci z bajek i wiele innych. To także ważne, by z przyjemnością korzystać ze swojego zeszytu.