Co to jest katalog reklamowy i jakimi technikami może być drukowany?

Katalogi reklamowe są drukowane, aby zapewnić sprzedawcom detalicznym, reklamodawcom i dystrybutorom aktualne informacje o najnowszych możliwościach marketingowych. Ich celem jest komunikowanie nowych produktów, usług i pomysłów w atrakcyjny sposób potencjalnym klientom. Katalogi reklamowe to wizytówki marketingu, drukuje się je w celu dotarcia do szerszego grona odbiorców, dlatego często dystrybuowane są przez dystrybutorów lub przez samą firmę.

Drukowanie katalogów może odbywać się techniką cyfrową lub offsetową

Metoda cyfrowa jest bardziej opłacalna i mniej czasochłonna. Jest również łatwiejszy w zarządzaniu, ponieważ nie wymaga wykazu fizycznego.

Cyfrowe katalogi reklamowe to najpopularniejszy sposób na reklamę produktów i usług. Katalogi cyfrowe istnieją od dziesięcioleci, ale metoda offsetowa jest nadal stosowana przez niektóre firmy, które uważają, że bardziej osobisty charakter pozwoli im wyróżnić się na tle konkurencji.

Katalogi reklamowe https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/katalogi/ są zazwyczaj wykorzystywane przez firmy jako narzędzie marketingowe do promowania swoich produktów lub usług. Są również wykorzystywane jako ważne narzędzie marketingowe dla firm, które chcą zwiększyć świadomość marki i lojalność klientów.

W momencie gdy klientowi zależy na szybkiej realizacji zlecenia i nakład druku jest mały wykorzystywana jest technika cyfrowa druku katalogów. Klienci wymagający dużych nakładów zlecają druk katalogów metodą offsetową. W ten sposób spada cena za jednostkowy wydruk katalogu reklamowego.

Jakie rodzaje katalogi reklamowe mogą być drukowane?

Dostępne są różne typy katalogów reklamowych. 3 najczęściej zlecane do druku to:

  • katalogi klejone – często drukowane dla klientów o rozbudowanej ofercie produktowej
  • katalogi szyte – najczęściej stosowane w przypadku gdy katalog nie jest rozbudowany i posiada niewielką liczbę kartek
  • katalogi spiralowane – strony łączone są ze sobą za pomocą metalowej spirali znajdującej się z boku katalogu