papier ksero

Ekologia czy ekonomia? Jaki papier ksero spełni oba warunki?

Ekologia i ekonomia to również czas użytkowania urządzenia biurowego. Najpopularniejsze maszyny biurowe – jak powietrza potrzebują papieru ksero! Czy jednak kartka, kartce jest równa? Na oko tak, ale dla żywotności urządzenia już nie. Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie – jak dobrać odpowiednią klasę papieru?

Klasa C – tani papier ksero

Tani papier ksero najszybciej zużywa drukarkę. Przy częstej eksploatacji urządzenia, powoduje też kłopoty z częstotliwością zacięć w urządzeniu. Przyczyną problemów jest duże zapylenie. Na powierzchni papieru znajdują się cząsteczki, które stopniowo zapychają dysze drukarki. 

Klasa B – najczęstszy wybór

Trzeba zapłacić już więcej, ale w parze idzie również obniżone zapylenie. To właśnie te papiery noszą oznaczenie „papier uniwersalny” i są najczęściej spotykane. Oszczędzimy na eksploatacji urządzenia, które posłuży nam dłużej i czasie, który powodują zacięcia taniego papieru ksero

Klasa A  – w służbie sprzętu

Papiery ksero tej klasy pozwalają na większy komfort pracy. Urządzenia nie zacinają się tak często, gdyż kartki są gładsze i najmniej się pylą. Cena czasem jest niewiele większa, a zysk w przedłużenie trwałości urządzenia nieprzeceniony. 

papier ksero

Ekologia i ekonomia idą w parze!

Jeśli drukujesz dużo i zainwestowałeś w sprzęt, warto rozważyć zakup z wyższej półki. Pozwoli to na dłuższą eksploatację urządzenia. Zatroszczysz się o planetę i zmniejszysz koszty długofalowo. Wybierz:

  • Klasę A – jeśli drukujesz dużo na wysokiej jakości sprzęcie
  • Klasę B – jako kompromis i optymalne ekologiczno-ekonomiczne rozwiązanie
  • Klasę C – jeśli potrzebujesz zaoszczędzić na bieżących kosztach