skaner dokumentów

Skaner dokumentów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jedną z ważniejszych technologii w każdym biurze, jest odpowiedni skaner dokumentów. Przed dokonaniem zakupi, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego się oczekuje od danego sprzętu. Czy ma on posiadać funkcję drukowania, skanowania i faksowania, czy może niektóre funkcje będą nieprzydatne? Ceny skanerów zaczynają się na kilkuset złotych, a kończą na kilku tysiącach. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu, warto ustalić swoje potrzeby, a potem poradzić się ekspertów, którzy mają styczność z tym sprzętem na co dzień.

Wydajność skanera

Skaner powinien być przede wszystkim wydajny, służyć on może w różnych miejscach i w różnych warunkach, lecz powinien być przystosowany do szybkiego i intensywnego działania. Największą wydajnością cechuje się skaner biurowy, w porównaniu do skanera domowego i mobilnego jest on najbardziej wydajny, lecz jest on zazwyczaj droższym rozwiązaniem.

Skanowanie jednostronne czy dwustronne?

Skaner dokumentów posiadający funkcję automatycznego skanowania dwustronnego to bardzo dobre rozwiązanie, które przyśpieszy pracę w danym miejscu oraz zwiększy komfort korzystania z urządzenia. Ręczne przewracanie kartek w celu skanu to bardzo mozolna i uciążliwa czynność, zdecydowanie bardziej wydajnym i wygodnym rozwiązaniem jest zakup urządzenia (znajdziesz tutaj) do skanowania tekstów z funkcją skanowania dwustronnego.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

W zależności od celów i potrzeb, do jakich skaner dokumentów będzie służyć, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • – Rozdzielczość skanowanych dokumentów
  • – Maksymalny rozmiar, czy obsługuje mniejszy/większe gabaryty niż standardowe A4
  • – Czy posiada aplikację do skanowania dokumentów – połączenie przez Wi-Fi
  • – Ergonomia urządzenia – waga. zużycie energii, poziom hałasu
  • – Gwarancja
  • – Dodatkowe funkcje, np. praca w sieci, Wi-Fi